ömer akbel
25 Takipçi | 6 Takip
Hobiler Hobiler
19 07 2013

Tavuskuşu Çiçeği Bakımı ve Yetiştiriciliği

Tavuskuşu çiçeği dış mekan süs bitkisi olarak yetiştirilen, çok güzel çiçeklere sahip dekoratif bir bitkidir. Tropikal özellikler gösteren bir bitkidir. Tüm imkanların uygun olması durumunda her mevsim çiçek açabilen çok nadir bir bitkidir. 

3 metreye kadar boylanabilir. Sıcak havayı ve güneşi seven bir bitkidir. Aydınlık ya da yarı gölge yerlerde bitkinin yetiştiriciliğini yapabilirsiniz. Gölge yerler bitkinin gelişimi açısından uygun değilidir. Bu yüzden güneş almasını sağlamalısınız. Güneş bitkinin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Eğer çiçek açmıyorsa bilin ki bitkiniz güneş almıyordur. 

Kış aylarında düşük sıcaklıklara kısmen dayanabilir. Daha düşük sıcaklıklarda bitki ölebilir. Ancak baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla tekrardan canlanacaktır. Yani her yıl bitkiyi tekrardan dikmenize gerek yoktur. Sıcağı seven bir bitkidir. 

Park ve bahçelerde peyzaj düzenlemelerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saksı içinde teras ve balkonlarınızda da yetiştirebilirsiniz. Saksının büyük ve derin olmasına dikkat edin. 

tavuskusu

1696
0
0
Yorum Yaz